Kiva Han Coffee  

Geri git   Kiva Han Coffee > Barista IK ve Eğitimciler
Kayıt ol Yardım Üye Listesi Ajanda Arama Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et

Barista IK ve Eğitimciler Barista arayan Café'ler, Café arayan Barista'lar, Barista Eğitimi veren şirketler, şahıslar...

Seçenekler Stil
Alt 22-03-2010, 01:45 PM
MasterBarista

Standart Kiva Han Kahve ve Barista Eğitimi

Henüz reklamını ve duyurusunu yapmamamıza rağmen çoğunuzun bilgisi doğrultusunda Kiva Han sonunda Barista / Kahve Eğitimi vermeye karar almıştır. Eksik ve yetersiz olmaması ve alacele birşey olmaması için 3 yıldır aklımdaki projenin tek tek puzzle parçalarını birleştirdim ve geçen hafta eğitimi verimli ve eğlenceli olabilmesi için de Londra'da Andragoji Seminerine ve Kursuna katıldım.... evet artık hazırız ve giriş katımızdaki mekanın bitmesini beklemeye başladık artık.

İlk başlarda konuları ve saatleri belirledik, maliyet hesaplaması yaptık ve değil Türkiye'de, araştırdıkça Avrupa'da buna benzer çok az kursun olduğunu fark ettik.

Kurs yerimiz ve kurs esnasında kullanılacak bir "tadım" yönteminden bir iki resim de eklemek istiyorum. Size çok yakında artık hem eğitim takvimini hem de içerikle ilgili detayları geçeceğim ve ayrıca önemli bir konuya da değinmek istiyorum bu noktada :

Kiva Han kursuna katılan herkesin sertifikaları sadece Kiva Han Authorised Trainer bendeniz Şerif Başaran tarafından değil, aynı zamanda SCAE Executive Director tarafından da imzalanacaktır, zira yaptığımız kurs tümüyle SCAE modüllerine uygun olacak ve bana verilen "Certifier" yetkisi ile de buna hakkım var artık.

Bunun haricinde de bu kursumuz sonunda bir SCAE Level 1 Barista testine girme hakkına sahip olacak her gelen ve bunu da fiyatın içine ekliyoruz, ek bir masrafları olmayacak. Yine SCAE tarafından Barista Level 1 sertifikası sahibi olacak sınava giren Barista veya Kahve sektöründen giren kişi.

6 ay aradan sonra da SCAE Barista Level 2 sınavına girme hakkını da elde edecek, ek bir kursa girmek zorunda değildir, 6 ay bir mekanda pratik yapmış olması yeterlidir.

Ben çok heyecanlanmaya başladım, çok da güzel bir program hazırlıyoruz ve ekibime de sonsuz güveniyorum bu konuda (Teknik Destek'te Okan Demirci, Süt ile Pratik'te Özkan Yetik ve tümünde onlarla birlikte ben).

Yakında görüşmek üzere....

MB (Şerif Başaran)
Eklenmiş Resimler
Dosya tipi: jpg iphone_serif 396_kucuk.JPG (38,3 KB (Kilobyte), 52x kez indirilmiştir)
Dosya tipi: jpg iphone_serif 085_kucuk.JPG (37,4 KB (Kilobyte), 47x kez indirilmiştir)
Dosya tipi: jpg iphone_serif 143_kucuk.JPG (30,2 KB (Kilobyte), 43x kez indirilmiştir)
Alt 22-03-2010, 01:48 PM
MasterBarista

Standart Barista Eğitiminde kullanılacak....

Nez Du Cafe'yi içinizde duyan oldumu hiç bilmiyorum, ancak bu Koku Kit ile kahvedeki aromaları, flavour'ları daha iyi algılamanıza yardımcı olacak "suni" kokular mevcuttur ve kurslarımız esnasında bununla da ilgili deneyimlerimiz ve karşılaştırmalarımız olacak.... örneğin size kokuyu koklattıracağım... ardından gerçek hayattaki haliyle tekrar koklattıracağım, en sonunda da o kokuya sahip olabilecek kahveleri irdeleyeceğiz.

Aşağıdaki Nez Du Cafe'yi görebilirsiniz....
Eklenmiş Resimler
Dosya tipi: jpg iphone_serif 176_kucuk.JPG (30,0 KB (Kilobyte), 32x kez indirilmiştir)
Dosya tipi: jpg iphone_serif 059_kucuk.JPG (39,3 KB (Kilobyte), 37x kez indirilmiştir)
Dosya tipi: jpg iphone_serif 377_kucuk.JPG (42,2 KB (Kilobyte), 34x kez indirilmiştir)
Alt 23-03-2010, 11:51 AM
aks-i endaz aks-i endaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kahve Sever

der içerikleri, kurs süresi, kurs takvimi çok merak ediyorum hepsini. sabah kahvemi içerken böyle bir şey okumak beni çok heyecanlandırdı.
Alt 06-04-2010, 09:36 PM
cakmabarista:) cakmabarista:) isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kahve Aşığı

Standart oleyyy:)

en sonunda hocam yha en sonunda cok sevındım dort gozle beklıyorum
Alt 06-05-2010, 01:53 PM
cefrost cefrost isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kahve Sever

heyecanla bekliyoruz
Alt 12-05-2010, 10:53 PM
wishdropper

foruma yeni üye oldum sırf bu eğitim için.ücreti ne olacaktır nerededir ne zamandır.bilgilendirmenizi bekliyoruz.
Alt 07-06-2010, 02:57 PM
MasterBarista

Barista Eğitim alanımız da bitti sayılır artık, tüm makineler yerleştirildi, tezgahlar tamamlandı, sadece 2-3 ufak detay kaldı (mobilyalar, pasta teşhir ve ışıklandırma)... ilk eğitim tarihini de yarın akşam sizinle paylaşacağım ve ayrıca yeni "Baristasepeti" sitesinde de hem eğitim takvimi olacak, hem de fiyatlarıyla birlikte ödeme kolaylıklarını göreceksiniz....

Saygılarımla,

MB
Alt 01-07-2010, 07:40 PM
MasterBarista

Standart Yarın ilk kurs başlıyor

Selam arkadaşlar, çoğunuzun bilinci dahilinde Londra'daki Kahve Yarışmalarından dönmüş bulunuyorum ve 3 yıllık bir aradan sonra tekrar ilk kez profesyonel Barista Eğitimler vermeye YARIN başlıyorum!

4 kişilik sınıfımız bugün doldu ve ikinci kursumuza da kayıtları almaya başladık, 2 kişi kaydını yaptırdı, 2 kişilik daha yerimiz mevcut (23 Temmuz başlangıçlı kurs).

Sevdiğim ve en iyi bildiğim işe geri dönmek beni çok heyecanlandırıyor şimdiden....

Eğitime katılacaklarla yarın görüşmek üzere.... kahveleriniz yarın benden

Saygılarımla,

Şerif Başaran
Alt 02-07-2010, 09:08 AM
Lautreamont Lautreamont isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kahve Aşığı

Haftasonu eğitim var mı? Eğitimin olmadığı bir gün buluşma düzenleyelim, ne dersiniz?
Alt 02-07-2010, 09:59 AM
ssdenizci ssdenizci isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kahve Aşığı

Buluşma düzenlense çok güzel olur.
Gerçek açılışı ne zaman yapmayı düşünüyorsunuz MasterBarista hocam?

Seçenekler
Stil