DÜNYANIN İLK ÖDÜLLÜ TÜRK KAHVESİ

Kivahan Türk Kahvesi merkezi Brüksel’de bulunan Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü (iTQi) tarafından, mükemmel tat ve kalitedeki yiyecek ve içeceklere verilen ‘Üstün Lezzet Ödülü’ne layık görüldü.

Adını 1554 yılında İstanbul’da açılan Dünya’nın ilk kahve evinden alan Kiva Han, Türkiye’de kahve sektöründe ilklerin öncüsü olma ve kalite ve güvencesini adına yakışır şekilde geleceğe ve tüm dünyaya taşıma misyonunu üstlenmiştir. Bu hedef doğrultusunda Kiva Han, Unesco tarafından da kültür mirası listesine alınan ve kültürümüzün en önemli parçalarından birisi olan Türk Kahvesi’nin dünyaya tanıtılması yolunda büyük bir başarıya imza atmıştır.

Türk Kahvesi’ni dünya oyuncusu yapabilmek ve uluslararası pazarda hem fark yaratan bir lezzet hem de bir pişirme tekniği olarak yaygınlaşmasını sağlamak adına, dünyanın farklı bölgelerinde yetişen seçkin kahve çekirdeklerini kullanarak Türk Kahvesi’ne uygun özel bir harmanla bu ödülün sahibi olmanın gururunu yaşıyoruz.

150’den fazla gurme, aşçı, içecek uzmanları ve akademisyen tarafından değerlendirilen markalara verilen uluslararası bir sertifika olan (iTQi) Üstün Lezzet Ödülü, mükemmel tat ve kalitedeki yiyecek ve içecekleri onaylayan ve her yıl verilen bir ödüldür. Dünyada ve ülkemizde Türk Kahvesi dalında bu ödüle layık görülen ilk kahve olan Kivahan Türk Kahvesi adına ödülü 4 Haziran’da Brüksel’de düzenlenen törende Yönetim Kurulu başkanımız Sn. Özen Demircioğlu alacaktır.

Türkiye’de ilk defa sipariş üzerine kavurma (micro roasting) yöntemiyle en taze kahveyi müşterilerimizin beğenisine sunduk. Yine ülkemizde ilk defa dünya çapında geçerliliği olan SCAE sertifikalı Barista (Kahve Hazırlayıcısı) eğitimleri vererek ve TRT ile birlikte kahvenin dünya serüveni adlı belgeseli hazırlayarak ülkemizde kahve sektörünün ilerlemesi için var gücümüzle çalışıyoruz. Günümüzün en yüksek teknolojisiyle, ISO 9001 ve ISO 22000 ve Helal belgeli tesislerimizde hazırladığımız seçkin kahvelerimizle ülkemizi dünyada en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğiz.