Maksimum Kalite, Optimum Fiyat

Adını, 1554 yılında İstanbul Tahtakale’de açılan dünyanın ilk kahvehanesinden alan KivaHan, bunu dünyaya anlatmayı, ülkemize ve adına yakışır ürün ve hizmet vermeyi kendine misyon edinmiştir. Kahveyi ağacından fincanıza olan yolculuğunuza kadar takip eder. Herkesin en iyisine layık olduğunu düşündüğü için maksimum kalite optimum fiyat felsefesi üzerine kurulmuştur. Bunun için kahve çekirdeğinden fincanda sunulan kahvenize kadar her adımda en ince detaylara özen göstererek, kahvenin en iyisini üretmek için çalışan Kiva Han, Cup of Excellence® tarafından yılda bir düzenlenen kahve değerlendirme seanslarında, 100 üzerinden 84 ve üzeri puan kazanan ürünlerden harmanlayarak elde ettiği yüksek kalitedeki kahveyi beğenilerinize sunmaktadır. Kiva Han ayrıca, kendi alanlarında en iyiler arasında olan dünya markalarının distribütörlüklerine ve bayiliklerine sahiptir. 7/24 teknik servis desteğiyle en hızlı şekilde sorunlarınızı çözmektedir.

Şirket Profili

Kiva Han Ltd. Şirketi, 2007 yılında, Almanya ve İngiltere’de eğitim almış, yüksek makina mühendisi, Özen Demircioğlu’nun önderliğinde ticari hayatına başlamıştır. Birçok sivil toplum kuruluşunda faal görev alan Özen Demircioğlu, yılın belli dönemlerinde yapılan kahve hasatlarını bizzat ülkelerinde (Etiyopya, Yemen, Brezilya, Kenya vb.) takip ederek, kahvenin dalından toplanmasından, kurutulup işlenmesine, ambalajlanıp stoklanmasından, verilen siparişlerin gemilere yüklenmesine kadar geçen tüm safhalarda, bir hanım titizliği ile sürecin başında yer alır.

Kiva Han, Türkiye’de bir ilk olan siparişe özel kavurma yöntemi ile hizmet vererek, bir ilke imza atmıştır. Uzun araştırmalar sonucunda elde edilmiş harmanların haricinde, kişiye özel harmanlar hazırlayarak zincir kafe ve restoranlara, şirketler ve kurumlara hizmet verirken, ISO 9001, ISO 22000 ve helal kalite kontrol belgelerine sahip modern üretim tesisinde, kahveyi aromasını kaybetmeyecek çok özel ambalajlama teknikleri ile sizlere sunmak için çalışmaktadır.

Türkiye’de ilk kez düzenlenen ve dört yıldır tüm masraf ve hazırlık çalışmalarını üstlendiği “Türkiye Barista Şampiyonası”nı gerçekleştirerek, Türkiye’de bir farkındalık yaratmış ve dünya yarışmalarına da yetiştirdiği yarışmacıları göndererek, yurtdışında da varlık göstermemizi sağlamıştır.

Kalite Belgelerimiz